Spięte mięśnie, ból w karku, bezsenność i brak koncentracji. To tylko część objawów życia w szybkim tempie, które okazuje się niemałym wyzwaniem dla naszego ciała. Aby rozluźnić ciało polecane są masaże, szczególnie te, oparte na interakcji z wodą. Hydromasaże doskonale wpływają odprężenie całego ciała, także umysłu. Na czym polega hydromasaż? Dla kogo jest wskazany?
Rodzaje i zastosowanie hydromasażu
Jak sama nazwa wskazuje hydromasaż to połączenie masażu z kąpielą. Najczęściej spotykane formy wodnego masażu to:
- Wodno-powietrzny – masowanie ciała wodą wymieszaną z powietrzem
- Powietrzny – masowanie bąbelkami powietrza
- Ultradźwiękowy – wymaga zainstalowania specjalnych dysz
Z hydromasaży można skorzystać nie tylko w profesjonalnych ośrodkach SPA, lecz także w aquaparkach. Zamontowane na ścianach basenów dysze wypuszczają silne powietrze wraz z wodą, masując ciało po obolałych miejscach. Jak się okazuje, skuteczność masażu wodnego zależy od odpowiedniego doboru właściwej temperatury wody.
Sposób na odprężenie ciała
Hydromasaż poprawia nastrój, uwalnia od negatywnych emocji, odpręża i korzystnie wpływa na skórę całego ciała. Masaż wodny znalazł również zastosowanie w kosmetyce, gdzie uważany jest za idealny sposób na ukrwienie skóry, przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej oraz redukcję cellulitu.
Masaż wodny szczególnie wskazany jest dla osób, które cierpią na schorzenia typu: nadciśnienie tętnicze, zaburzenia odporności, zaburzenia snu, migreny, stany depresyjne czy chroniczne zmęczenie. Jeżeli podczas hydromasażu odczuwasz silny ból lub dyskomfort dla własnego bezpieczeństwa przerwij rehabilitację.